Duyuru

Mizuno Ankara Meşale Koşusu

Mizuno Ankara Meşale Koşusu


 

“Çocuklarımızın Geleceğini Değiştirmek İçin İyilik Dolu Adımlar Atıyoruz!” sloganı ile duyurulan 2 Mizuno Ankara Meşale Koşusu’, Türkiye’nin kalbi Ankara’da kalıcı bir yarış olma hedefi ile 22 Ekim 2023 tarihinde TED Ankara Kolejliler Spor Kulübü rehberliğinde start alacak. 10 km ve 21.1 km (Yarı Maraton) mesafelerinde yarışacak sporculara; ayrıca çocuk koşusu katılımcıları eşlik edecektir.

Her seviyeden yerli ve yabancı sporcuyu ağırlayacak olan etkinlikte koşucular, aileleri ve diğer tüm spor severler; Gölbaşı Atatürk Sahil Parkı’nda tüm hafta sonu faaliyet gösterecek EXPO sokağında yarışma kitlerini teslim alabilecek, sponsor aktiviteleri ile eğlenebilecek, alışveriş yapabilecek ve Mogan Gölü kenarında sonbaharın tadını çıkarabilecektir. 

Koşuya, sağlık problemi olmadığına dair feragatname imzalayan tüm spor severler katılabileceklerdir. Kayıtlar https://mesalekosusu.com.tr adresinden online olarak yapılmakta ve kayıt ücretleri yine online olarak ödenmektedir. Elde edilecek tüm gelir; geleceğin sporcularına bugünden destek olmak amacı ile Türk Eğitim Derneği sporcu burslarına aktarılacaktır. 

22 Ekim Pazar günü saat 09.00’da 21km, 09.30’da 10k koşacak sporcular start alacaklardır. Yarı Maraton Mesafesinde dereceye girecek ilk 3 sporcuya nakdi para ödülü verilecektir. Yaş gruplarında ilk üçe girecek sporcular ise Başarı Kupalarına ilave olarak sponsor ödülleri ile ödüllendirileceklerdir. Saat 11.00’de düzenlenecek olan Çocuk Koşusunun ardından 12.00’de ödül icra edilecektir. 

Çocuklarımızın iyi eğitimle buluşmasına ve spor yapmalarına olanak tanıyan TED Ankara Kolejliler Spor Kulübü’ne destek olmak ve gelecek nesillerin yetişmesine katkı sağlamak için haydi gelin, bir meşale de siz yakın! Geleneksel hale getirmek istediğimiz Ankara Meşale Koşusu’nu, Başkentimiz ile özdeşleştirerek geleceğin sporcularına bugünden destek olalım.

Yayın Tarihi : 18.10.2023 11:13:31
Sponsorlarımız
Bağlı Olduğumuz Kuruluşlar


Türkiyedeki en popüler spor dallarından biri olan atletizmde 2023 itibariyle yaklaşık 7 bin 400 kulüp, 341 bin lisanslı sporcu bulunmaktadır. TAF takviminde dokuz ayrı lig yarışması ve onlarca yurt dışı teması olmak üzere her yıl 200 den fazla faaliyet gerçekleştirilmektedir.Arşiv
Bağlantılar
Tüm yayın hakları Türkiye Atletizm Federasyonu'na aittir.