Duyuru

ÖZEL YARIŞMA BAŞVURULARI İÇİN ÖNEMLİ DUYURU…

ÖZEL YARIŞMA BAŞVURULARI İÇİN ÖNEMLİ DUYURU…


World Athletics Global Takvimine Başvuruda Bulunan Yarışma Organizatörlerinin Aşağıda Belirtilen İşlemleri Tamamlamaları Gerekmektedir.

BAŞVURU EVRAKLARI

**Talep Dilekçesi indirilip Organizatör tarafından doldurulup imza - Kaşelenip Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne teslim edilecek.

**Online form organizatörler tarafından doldurulacak ve sonrasında Yol Koşuları Organizasyon Kurulunca incelenip organizatöre PDF formatında yollanacak;  yollanan dosyanın her sayfasını kaşe - imzalanıp Gençlik ve spor İl Müdürlüğüne teslim edilecektir.

**Bilgilendirme Yazısı Organizatör Tarafından İndirilecek (okunacak) ve her sayfasını kaşe - imzalanıp Gençlik ve spor İl Müdürlüğüne teslim edilecektir.

ORGANİZATÖRLERE ÖNEMLİ UYARI 

Master Atletizm Yarışmaları
MADDE 8- (1) Master atletizm yarışmaları WA, WMA, EMA, BAMA, TAF kuralları ve bu talimat esaslarına göre düzenlenir. 
Master Yaş Kategorileri
MADDE 9-(1) Master sporcularla ilgili yaş kategorileri; kadın ve erkeklerde 35'inci yaş gününden başlamak üzere uygulanır (WA/WMA Kural 3.1). Tüm yarışmalarda yarışma tarihi esas alınmak suretiyle, sporcunun doğum tarihinin ay ve gününe bakılarak yarışacağı yaş grubu tespit edilir. Yıl içerisinde kademeli olarak yapılan yarışmalarda sporcu ilk yarıştığı kademedeki yaş gurubunda yarışmaya devam eder.
(2) Master yarışmaları; WMA Kural 3.2’de yer alan yaş aralıkları ve gruplarında yapılır.
Tüm Yol yarışmaları, Ultra Maratonlar ve bu gibi yarışmalar içerisinde bu kurallar geçerlidir.

Yayın Tarihi : 30.05.2024 01:29:00
Sponsorlarımız
Bağlı Olduğumuz Kuruluşlar


Türkiyedeki en popüler spor dallarından biri olan atletizmde 2023 itibariyle yaklaşık 7 bin 400 kulüp, 341 bin lisanslı sporcu bulunmaktadır. TAF takviminde dokuz ayrı lig yarışması ve onlarca yurt dışı teması olmak üzere her yıl 200 den fazla faaliyet gerçekleştirilmektedir.

Arşiv


Bağlantılar


Tüm yayın hakları Türkiye Atletizm Federasyonu'na aittir.