Duyuru

Türkiye Atletizm Federasyonu   2024 – Faaliyet Sezonu  Kulüpler Arası Yarı Maraton Ligi Yarışmaları

Türkiye Atletizm Federasyonu 2024 – Faaliyet Sezonu Kulüpler Arası Yarı Maraton Ligi Yarışmaları


Atletizm Federasyonu Başkanlığının 2024 yılı faaliyet programında yer alan Kulüpler Yarı Maraton Ligi 25 Şubat 2024 tarihinde, Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu ile birlikte yapılacak.

Yarışmaların teknik toplantısı yarışma tarihlerinden bir gün önce yarışma organizasyonu tarafından belirtilen yer ve saatte yapılacaktır. Teknik toplantıya her kulüpten, kulüplerince yetki verilmiş en fazla bir kişi katılacaktır.

Sporcular Kulüpler Yarı Maraton Ligi yarışmalarına 2024 sezonu vizeli kulüp lisansları ile katılacak olup, lisans vizesi olmayan sporcular yarışmaya katılamazlar.

Kulüpler Yarı Maraton Ligi yarışmaları tek kademe olarak yapılacaktır.

TAF Yönetim Kurulu kararı gereği; Yarı Maraton Ligi yarışmalarına katılacak olan kulüplerden Takım katılım ücreti alınmayacaktır. Sadece Organizasyonu yapan Trabzon Büyük Şehir Beldiyesi sporcu kayıt bedeli ödeyeceklerdir.

Yarışma Statüsü Genel Konular 9. Maddesi uyarınca  Kulüpler Yarı Maraton ligine katılacak takımlar birlikte düzenlenecek olan Uluslararası 44. Uluslararası Trabzon Yarı Maratonu için ilgili organizasyon tarafından belirlenen kayıt sistemi üzerinden de kayıtlarını yaptıracaklardır. Yarışmaları düzenleyen kurum ve kuruluşlar tarafından belirlenmiş sporcu katılım ücreti var ise, kulüplerin sporcuları adına bu ücreti yatırmaları gerekmektedir.

 

Yayın Tarihi : 29.01.2024 19:06:00
Sponsorlarımız
Bağlı Olduğumuz Kuruluşlar


Türkiyedeki en popüler spor dallarından biri olan atletizmde 2023 itibariyle yaklaşık 7 bin 400 kulüp, 341 bin lisanslı sporcu bulunmaktadır. TAF takviminde dokuz ayrı lig yarışması ve onlarca yurt dışı teması olmak üzere her yıl 200 den fazla faaliyet gerçekleştirilmektedir.Arşiv
Bağlantılar
Tüm yayın hakları Türkiye Atletizm Federasyonu'na aittir.