Duyuru

Türkiye Atletizm Federasyonu “Çocuk Atletizmi Eğitim Programı” üç aşamalı olarak yapılacaktır

Türkiye Atletizm Federasyonu “Çocuk Atletizmi Eğitim Programı” üç aşamalı olarak yapılacaktır


Türkiye Atletizm Federasyonu “Çocuk Atletizmi Eğitim Programı” üç aşamalı olarak yapılacaktır.
1.    Aşama: Atletizmde Çocuk Koruma Programı
2.    Aşama: Çocuk Atletizmi Temel Eğitimi
3.    Aşama: Çocuk Atletizmi Uygulama Eğitimi
Adaylar “Atletizmde Çocuk Koruma Programı ve Çocuk Atletizmi Eğitim Programı’nı ” uzaktan eğitimle verilecek olup sınavlar yüz yüze yapılacaktır.
Herhangi bir aşamada başarılı olamayan aday, ilgili aşamada eğitim tekrarı (bütünleme) yapması gerekmektedir. Bunun için Federasyonumuzca en geç bir yıl içinde düzenlenen bir kursa katılarak eğitim tekrarı yapması gerekir. Bu durumdaki aday kurs sonunda sınava girerek ve başarılı olursa belge alabilecektir.
Tüm aşamalardan başarılı olan ve sınavdan 60 puan alan adaylara “Atletizmde Çocuk Koruma ve Çocuk Atletizmi” katılım belgesini almaya hak kazanacaktır.
Uygulama eğitimlerinde ise spor kıyafeti ve aktif katılım zorunludur. Belirtilen şartlara uymayan aday ilgili aşamada başarısız sayılacaktır.

Yayın Tarihi : 20.02.2024 21:18:34
Sponsorlarımız
Bağlı Olduğumuz Kuruluşlar


Türkiyedeki en popüler spor dallarından biri olan atletizmde 2023 itibariyle yaklaşık 7 bin 400 kulüp, 341 bin lisanslı sporcu bulunmaktadır. TAF takviminde dokuz ayrı lig yarışması ve onlarca yurt dışı teması olmak üzere her yıl 200 den fazla faaliyet gerçekleştirilmektedir.Arşiv
Bağlantılar
Tüm yayın hakları Türkiye Atletizm Federasyonu'na aittir.