Duyuru

Türkiye Atletizm Şampiyonası İzmir'de

Türkiye Atletizm Şampiyonası İzmir'de


Türkiye-Atletizm-Şampiyonası

YARIŞMA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Türk atletizminin önemli organizasyonları arasında olan Türkiye Atletizm Şampiyonası, 1-2 Haziran günlerinde İzmir’de yapılacak. Şampiyona ile eşzamanlı olarak Türkiye Çoklu Branşlar Şampiyonası da düzenlenecek.

Ulusal şampiyonalar arasında en önemli organizasyon olan Türkiye Atletizm Şampiyonası, Atatürk Stadyumu’nda düzenlenecek. İzmir’deki yarışmaların ardından 20-30 Haziran günlerinde ülkemizde düzenlenecek 17’nci Akdeniz Oyunları ile 22-23 Haziran günlerinde İngiltere’nin Gateshead kentinde gerçekleştirilecek Avrupa Takımlar Şampiyonası Süper Lig yarışmalarında ülkemizi temsil edecek Turkcell’in ana sponsoru olduğu milli takım kadroları belirlenecek.

Koşu, yürüyüş, atma ve atlamadan oluşan 21 disiplinde yarışmaların yapılacağı şampiyonada 1997 ve daha büyük doğumlu sporcular mücadele edebilecek.

20 bin TL Ödül Dağıtılacak

Türkiye Atletizm Şampiyonası, ulusal organizasyonlar arasında para ödülünün verildiği tek şampiyona olarak dikkat çekiyor. Yarışmalar sonunda IAAF puan cetveline göre kadın ve erkeklerde ilk 10 dereceyi yapan toplam 20 atlete, 20 bin TL’lik para ödülü dağıtılacak. Puan cetveline göre ilk sırayı alan atlet 3 bin TL’lik ödülün sahibi olacak.

Çoklu Branşlar Şampiyonası da Yapılacak

Şampiyona ile eşzamanlı olarak Türkiye Çoklu Branşlar Atletizm Şampiyonası da İzmir Atatürk Stadyumu’nda yapılacak.

Şampiyona yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde yapılacak. Yarışmalarda yıldızlar kategorisinde 1996, 1997, 1998 ve 1999; gençler kategorisinde 1994 ve 1995; büyükler kategorisinde de 1993 ve daha büyük doğumlu sporcular mücadele edebilecek.

Kadınlarda heptatlon, büyük ve genç erkeklerde dekatlon yarışmalarının yapılacağı şampiyonada yıldızlar kategorisinde de sekiz branştan oluşan oktatlon yarışmaları yapılacak.

Mehmet Terzi, Atletizm Antrenörleri ile Buluşacak

İzmir’de yapılacak şampiyona öncesi Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, Atletizm Antrenörleri ile bir araya gelecek.

Halkapınar’da bulunan Faal Futbol Hakemleri Derneği’nin salonunda gerçekleştirilecek “Bilgilendirme Toplantısı’nın açılış konuşmasını Mehmet Terzi yapacak. Terzi’nin ardından TAF Teknik Kurulu Başkanı Muharrem Or söz alacak ve sözleşmeli antrenörlerin çalışma esasları ve performans takibi konularını; TAF Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Muzaffer Çolakoğlu, İzmir’de kurulacak Turkcell Yüksek Performans Merkezi’nin işlevi ve antrenör eğitiminde yapılacak çalışmaları; TAF Eğitim Kurulu Başkanı Cahit Yüksel de sözleşmeli antrenörlerin eğitim çalışmalarını genel hatları itibariyle anlatacak. TAF Sağlık Kurulu ise spor yaralanmalarından korunmanın yolları hususunda bilgilendirmede bulunacak.

Ayrıca, Dr. Kaya Livanelioğlu, dopingle mücadele konusunda bilgilendirmede bulunurken, son yıllarda uygulanmasına karşın bilgi kirliliğinin oluştuğu Biyolojik Pasaport uygulamasını anlatacak.

Statü için Tıklayın

Yarışma Programı için Tıklayın

Yayın Tarihi : 21.05.2013 12:46:25
Sponsorlarımız
Bağlı Olduğumuz Kuruluşlar


Türkiyedeki en popüler spor dallarından biri olan atletizmde 2023 itibariyle yaklaşık 7 bin 400 kulüp, 341 bin lisanslı sporcu bulunmaktadır. TAF takviminde dokuz ayrı lig yarışması ve onlarca yurt dışı teması olmak üzere her yıl 200 den fazla faaliyet gerçekleştirilmektedir.Arşiv
Bağlantılar
Tüm yayın hakları Türkiye Atletizm Federasyonu'na aittir.