Haber


18 Yaş Altı Balkan Şampiyonası Basın Toplantısı Düzenlendi


18 Yaş Altı Balkan Şampiyonası Basın Toplantısı Düzenlendi

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun Sivas’da organize ettiği 20.nci 18 Yaş altı Balkan Şampiyonası  basın toplantısı yapıldı. 

Şampiyona öncesi, Tarihi Valilik Binası Dr. Hasan Canpolat Toplantı Salonu’nda basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ve paydaş kurumların yetkilileri katıldı.

Yarın gerçekleştirilecek olan Balkan U18 Atletizm Şampiyonası’na tüm Sivaslıları davet eden Vali Dr. Yılmaz Şimşek, yarışların son derece önemli olduğunu vurguladı. Şimşek, “Önemli bir organizasyona ev sahipliği yapıyoruz. İlimiz daha öncesinde birçok branşta uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapmıştı. Bugün ise atletizm branşında Balkan şampiyonası düzenlenecek olup, bu organizasyonun sevincini yaşıyoruz şehir olarak. Balkan Şampiyonası ulusal spor organizasyonları açısından ülkemizde önemli bir marka haline gelen ilimizi uluslararası organizasyonlar bakımından da güçlü bir aday haline getirecektir.dedi.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, sporculara başarılar dileyerek, “Şehrimiz önemli bir uluslararası organizasyona ev sahipliği yapacak. Birçok ulusal ve uluslararası organizasyona ev sahipliği yaptık. Bunlar şehrin tanıtımı açısından vizyon vermek açısından, şehirde sporla ilgilenen gençlerin daha motive olması açısından çok çok önemli organizasyonlar. Tüm halkımızı organizasyonu izlemeye davet ediyorum. Sivas’a yakışır, Sivas'ın misafirperverliğini gösterir bir organizasyonlarla birlikte Sivas'ın ulusal ve uluslararası camiada tanınırlığını bilinirliğini arttırma noktasında güzel bir iki günü birlikte geçirmiş olacağız. Tüm sporcularımıza başarılar diliyorum” ifadesini kullandı.

Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar da, Sivas’ta önemli bir organizasyon düzenlendiğini ifade ederek, “Bir önceki Balkan Şampiyonası'nda atletizm milli takımımız olarak 19 madalya almışız. Burada da inşallah 19 madalyayı geçip bir üstüne çıkmak istiyoruz. Türkiye Atletizm Federasyonu olarak son 10 yıllık dönem içerisinde alınan madalyalar cumhuriyet tarihimizdeki alınan madalyaların daha fazlası. Bu bizim altyapılarımızın ve devletimizin altyapıda yapmış olduğu yatırımların bir karşılığı. Ülkemizin medeni iftiharı ve şu an bakan yardımcımız olan Hamza Yerlikaya'ya teşekkür ediyorum. Çünkü bu yarışın Sivas’a verilmesi için özel bir gayreti oldu. Özel bir desteği oldu. Ben İnşallah Sivas'ta güzel bir organizasyon olacak. İlk defa bir Balkan Şampiyonası yapılıyor atletizm için” diye konuştu.

Yayın Tarihi : 1.09.2023 14:05:00
Sponsorlarımız
Bağlı Olduğumuz Kuruluşlar


Türkiyedeki en popüler spor dallarından biri olan atletizmde 2023 itibariyle yaklaşık 7 bin 400 kulüp, 341 bin lisanslı sporcu bulunmaktadır. TAF takviminde dokuz ayrı lig yarışması ve onlarca yurt dışı teması olmak üzere her yıl 200 den fazla faaliyet gerçekleştirilmektedir.

Arşiv


Bağlantılar


Tüm yayın hakları Türkiye Atletizm Federasyonu'na aittir.