Haber


3. Uluslararası Avşa Yarı Maratonu 11 Haziran Pazar Günü Koşulacak


3. Uluslararası Avşa Yarı Maratonu 11 Haziran Pazar Günü Koşulacak

Balıkesir’in gözde turizm merkezi Avşa Adası bir kez daha koşucuları misafir edecek olmanın heyecanını yaşıyor. İngiltere, Almanya ,Rusya ve daha birçok ülkeden sporcular Avşa Adası’nın koşarak keşfedecekler.

Uluslararası Avşa Yarı Maratonu basın toplantısına katılan Federasyon Başkanımız; Yarı maratonun ülkemizin tanıtımına katkıda bulunacağını belirterek, başarılı bir organizasyon olacağına inandığını söyledi.

3. Uluslararası Avşa Yarı Maratonu; Balıkesir Valiliği ve Türkiye Atletizm Federasyonu izinleriyle Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Marmara Adalar Belediyesi ev sahipliğinde IDO ana sponsorluğu, Arena Beach Hotel, WUP, PIN Soğuk Çay, Nuh’un Ankara Makarnası ürün ve hizmet sponsorluğunda Sedoxy Sports Events tarafından düzenlenecek.

Avşa Adası’nda düzenlenen en büyük spor etkinliği olma özelliği taşıyan organizasyonda 21km yarı maraton, 12km yarım ada turu ve 2km halk yürüyüşü parkurları bulunacak. Depremzedeler yararına 1 Adım 1 Hayat adıyla düzenlenecek olan halk yürüyüşüne yoğun bir katılım olması bekleniyor.

Yarış Belediye Caddesinden başlayarak koşulacak mesafeye göre adanın etrafında tam tur ya da yarım tur olacak şekilde koşulacak ve bu süre zarfında bazı yollar trafiğe kapalı olacak.

Yarışlarla ilgili ayrıntılı bilgi için www.avsayarimaratonu.com internet sitesi ziyaret edilebilir.

 

Yayın Tarihi : 7.06.2023 13:23:00
Sponsorlarımız
Bağlı Olduğumuz Kuruluşlar


Türkiyedeki en popüler spor dallarından biri olan atletizmde 2023 itibariyle yaklaşık 7 bin 400 kulüp, 341 bin lisanslı sporcu bulunmaktadır. TAF takviminde dokuz ayrı lig yarışması ve onlarca yurt dışı teması olmak üzere her yıl 200 den fazla faaliyet gerçekleştirilmektedir.

Arşiv


Bağlantılar


Tüm yayın hakları Türkiye Atletizm Federasyonu'na aittir.