Haber


Ankara-Mamak'ta Çocuk Atletizm Şenliği yaşandı


Ankara-Mamak'ta Çocuk Atletizm Şenliği yaşandı

Türkiye Atletizm Federasyonu bünyesindeki Çocuk Atletizmi projesinin yeni durağı Ankara-Mamak'ta 90 çocuk eğlenceli atletizmle tanıştı.

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun genç kuşaklara atletizmi sevdirme projesi TAF Çocuk Atletizmi bu kez de Ankara-Mamak'taydı. . Eski milli atlet Merve Aydın'ın bulunduğu organizasyon, farklı okullardan gelen yaklaşık 90 çocuğu bir araya getirdi. Mamak Belediyesi Spor Salonu’ndaki etkinlikte çocuklar, eğlenceli oyunlar eşliğinde atletizm yapmanın keyfini yaşadılar ve atletizmle tanıştılar.

Ülke çapında atletizmi yaygınlaştırmak için özel modüllerle desteklenen Çocuk Atletizminin Ankara-Mamak'daki seminerine 73 kursiyer kursiyer katıldı. Federasyon Başkanımız Fatih Çintimar, Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Düğmeci'ninde  izlediği yaklaşık dört saat süren etkinliğin ardından çocuklara katılım sertifikaları  dağıtıldı.

Yayın Tarihi : 13.05.2023 08:48:34
Sponsorlarımız
Bağlı Olduğumuz Kuruluşlar


Türkiyedeki en popüler spor dallarından biri olan atletizmde 2023 itibariyle yaklaşık 7 bin 400 kulüp, 341 bin lisanslı sporcu bulunmaktadır. TAF takviminde dokuz ayrı lig yarışması ve onlarca yurt dışı teması olmak üzere her yıl 200 den fazla faaliyet gerçekleştirilmektedir.

Arşiv


Bağlantılar


Tüm yayın hakları Türkiye Atletizm Federasyonu'na aittir.