Haber

Atletizm Federasyonu Başkanı Hüseyin Yıldırım Oldu


Atletizm Federasyonu Başkanı Hüseyin Yıldırım Oldu


huseyın_yıldırım_2

 

Türkiye Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu, Mehmet Terzi’den boşalan başkanlık koltuğuna Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’na kadar Federasyon Başkanvekili Hüseyin Yıldırım’ı getirdi.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi’nin 1 Ağustos 2013 Perşembe günü istifa etmesi nedeniyle 6 Ağustos 2013 tarihinde Ankara Radisson Blu Otel’de yapılan Yönetim Kurulu Toplantısı’nda, Olağanüstü Genel Kurulu Toplantısı’na kadar Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı olarak oybirliği ile Hüseyin Yıldırım seçildi. Başkanvekilleri olarak Ergüder Uzun, Fikret Çetinkaya, Ekrem Ay ve Selim Terzi seçilmiştir.

Genel Kurul Kararı

Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nın, 28 Eylül 2013 tarihinde Türkiye Atletizm Federasyonu Ana Statüsü’nde belirtilen hükümlere uygun olarak yapılmasına, çoğunluğun sağlanamaması halinde ise Genel Kurul Toplantısı’nın  bir sonraki gün olan 29 Eylül 2013 tarihinde yapılmasına karar verilmiştir. 

Yayın Tarihi : 6.08.2013 12:31:26
Sponsorlarımız
Bağlı Olduğumuz Kuruluşlar


Türkiyedeki en popüler spor dallarından biri olan atletizmde 2023 itibariyle yaklaşık 7 bin 400 kulüp, 341 bin lisanslı sporcu bulunmaktadır. TAF takviminde dokuz ayrı lig yarışması ve onlarca yurt dışı teması olmak üzere her yıl 200 den fazla faaliyet gerçekleştirilmektedir.Arşiv
Bağlantılar
Tüm yayın hakları Türkiye Atletizm Federasyonu'na aittir.