Haber


Başkan Çintimar, TAF merkezinde iftara katıldı


Başkan Çintimar, TAF merkezinde iftara katıldı

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, İzmir TAF Turkcell Atletizm Yüksek Performans merkezinde yapılan olimpiyat hazırlık kamplarını ziyaret etti.  İzmir TAF Turkcell Atletizm Yüksek Performans merkezinde gerçekleşen iftara Başkan Fatih Çintimar, İzmir Gençlik ve Spor İl müdürü Murat Eskici, yöneticiler, sporcular, antrenörler ve personel katıldı.  
TAF Başkanı Çintimar, iftar sonrası yaptığı açıklamada; uluslararası düzeyde bir kamp yapıldığını belirterek, "İzmir TAF Turkcell Atletizm Yüksek Performans Merkezi’nde uluslararası, geniş çaplı bir kamp içerisinde bizim sporcularımız da uluslararası antrenörlerle çalışıp onlarla olimpiyata hazırlanıyorlar. Bu kampta olimpiyat şampiyonu Yunan Tentoglou ve yüksek atlamada Sırbistan'dan olimpiyat ve dünya finalisti, Avrupa şampiyonu sporcularla 15 metre, üç adım atlayan Amerikalı sporcu ve bunların yanı sıra birçok Avrupa ülkesinden sporcuyla birlikte bizim sporcularımızdan Gizem Akgöz, Necati Er gibi sporcularımız da bu kampta yabancı antrenörlerle ve yabancı rakipleriyle birlikte bir kamp yapıyorlar. Buradan sonra kamp Yunanistan'da devam edecek, oradan İspanya'ya geçilecek. Olimpiyatlara kadar bu şekilde hazırlıklar devam edecek" dedi.
Başkan Çintimar, iftar yemeğine katılan türk ve yapancı sporcu, antrenörler, yöneticiler ve İzmir Gençlik ve Spor İl müdürü Murat Eskici’ye teşekkür etti

Yayın Tarihi : 5.04.2024 00:08:00
Sponsorlarımız
Bağlı Olduğumuz Kuruluşlar


Türkiyedeki en popüler spor dallarından biri olan atletizmde 2023 itibariyle yaklaşık 7 bin 400 kulüp, 341 bin lisanslı sporcu bulunmaktadır. TAF takviminde dokuz ayrı lig yarışması ve onlarca yurt dışı teması olmak üzere her yıl 200 den fazla faaliyet gerçekleştirilmektedir.

Arşiv


Bağlantılar


Tüm yayın hakları Türkiye Atletizm Federasyonu'na aittir.