Haber


Erzurum'da düzenlenen "8. Erzurum Sprint Bayrak Kupası" yarışmaları tamamlandı


Erzurum'da düzenlenen "8. Erzurum Sprint Bayrak Kupası" yarışmaları tamamlandı

Erzurum’da sekizincisi yapılan Uluslararası Sprint Bayrak Kupası yarışmaları tamamlandı.

Kazım Karabekir Atletizm Pisti'nde gerçekleştirilen müsabakalara, Türkiye'nin yanı sıra Danimarka, Lübnan, Kırgızistan ve İran'dan 106 sporcu katıldı.İkinci gün yapılan bayrak yarışmaları ile sona ererken 4x400 U23 Milli Takımımız 3:06.49 derece ile Türkiye rekoru kırdı.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, sporculardan hem kendilerini geliştirmelerini hem de derece yapmalarını beklediklerini belirterek, “Erzurum’da sekizincisi düzenlenen Sprint ve Bayrak Kupası 'na  Danimarka, İran, Kırgızistan ve Lübnan’dan atletleri misafir edeceğiz. Yarışların yüksek irtifada gerçekleşmesi de organizasyon için anlamlı. Erzurum ve ülkemiz için kazanımlarla sonuçlanmasını diliyoruz” dedi.

8. Erzurum Uluslararası Sprint ve Bayrak Kupası'nda son gün yarışları tamamlandı. Yarışmaların ikinci gününü izlleyen Erzurum Valisi Oktay Memiş dereceye giren sporculara  madalya ve çeşitli hediyeler verdi.Frdrasyon Başkanı Fatih Çintimar da Vali Oktay Memiş'e Milli forma plaket arz ettiler.

Kubilay Ençü, Oğuzhan Kaya, İsmail Nezir ve İlyas Çanakcı'dan oluşam U23 bayrak takımı 3:06.49 ile Türkiye rekorunu kırdı.

Kadın sonuçlar

Erkek sonuçlar

FOTO GALERİ

 

 

 

Yayın Tarihi : 1.06.2023 10:48:00
Sponsorlarımız
Bağlı Olduğumuz Kuruluşlar


Türkiyedeki en popüler spor dallarından biri olan atletizmde 2023 itibariyle yaklaşık 7 bin 400 kulüp, 341 bin lisanslı sporcu bulunmaktadır. TAF takviminde dokuz ayrı lig yarışması ve onlarca yurt dışı teması olmak üzere her yıl 200 den fazla faaliyet gerçekleştirilmektedir.Arşiv
Bağlantılar
Tüm yayın hakları Türkiye Atletizm Federasyonu'na aittir.