Haber


İzmir'de Yapılan Olimpik Deneme Yarışları Sona Erdi


İzmir'de Yapılan Olimpik Deneme Yarışları Sona Erdi

11-12 Mayıs 2024 tarihleri arasında İzmir’de yapılan Olimpik deneme yarışmaları bugün yapılan finallerle sona erdi.

İzmir’de 55 hakemin görev yaptığı olimpik deneme yarışmalarına, 26 ilden 44 kadın ve 103 erkek olmak üzere toplam 147 sporcu katıldı.

Olimpik deneme yarışlarında dereceye giren sporcular:

U20 KADINLAR:

100m: 1. Fatma Işıl Mutlu (Bursa), 2. Hayat Çınar (İstanbul)

400m: 1. Aysima Alp (İzmir)

Üç Adım Atlama: 1. Jojda Çakmak (Aydın)

Disk Atma: 1. Zeynep Öz (Kocaeli), 2. Sudenaz Çetin (Bursa)

200m: 1. Fatma Işıl Mutlu (Bursa), 2. Hayat Çınar (İstanbul)

Uzun Atlama: 1. Zeynep Erkal (Antalya), 2. Pelin Ayşe Aksoy (İzmir)

Çekiç Atma: 1. Edanur Kanal (Aydın)

U20 ERKEKLER:

100m: 1. Melih Candaş (İzmir), 2. Kerem Türkmüş (İzmir), 3. Çağatay Çelik (Manisa)

400m: 1. Seyfi Burhan Üçer (Bursa), 2. Mehdi Özçelik (Bursa), 3. Ege Akyıldız (İzmir)

1500m: 1. Ramazan Yılmaz (Konya), 2. Doruk Öztürk (İstanbul)

110m Engel: 1. Talha Gülnihal (Aydın), 2. Tuğra Alp (Bursa), 3. Özgürcan Baş (İstanbul)

Uzun Atlama: 1. İsmail Efe Durmuş (Aydın)

Yüksek Atlama: 1. Toprak Hayat (İzmir)

Gülle Atma: 1. Melih Yalçın (İzmir)

Çekiç Atma: 1. Habib İslam Kurt (Aydın)

200m: 1. Melih Candaş (İzmir), 2. Çağatay Çelik (Manisa), 3. Kerem Türkmüş (İzmir)

800m: 1. Kora Korkurt (Muğla), 2. Doruk Öztürk (İstanbul)

400m Engel: 1. Ferhat Alparslan (İzmir), 2. Velat Bulut (Antalya), 3. Mehdi Özçelik (Bursa)

Üç Adım Atlama: 1. Toprak Hayat (İzmir), 2. Onur Kaya (İzmir)

Cirit Atma: 1. Hakan Atak (Uşak)

BÜYÜK KADINLAR

100m: 1. Simay Özçiftçi (İzmir), 2. Zeynep Kaya (Adana), 3. Beyzanur Seylan (Gaziantep)

400m 1. Neslihan Toktaş (Gaziantep), 2. Hatun Avcı (Mersin), 3. Ecem Dursun (Manisa)

1500m: 1. Hatice Kılıç (Gaziantep), 2. Berfin Kaya (Erzurum)

100m Engel: 1. Elif Ilgaz (İzmir), 2. Bahar Öztürk (İzmir), 3. Elif Şişman (Kocaeli)

Üç Adım Atlama: 1. Kadriye Dilek Durmuş (İzmir), 2. Esra Yılmaz (Bursa), 3. Sedef Çevik (Adana)

Sırıkla Atlama: 1. Buse Arıkazan Çağlayan (Ankara)

Disk Atma: 1. Özlem Becerek (İzmir), 2. Aysel Yılmaz (Gaziantep)

200m: 1. Beyzanur Seylan (Gaziantep), 2. Rabia Yavuz (Aydın), 3. Simay Özçiftçi (İzmir)

400m Engel: 1. Berfin Boduç (Antalya), 2. Elif Ilgaz (İzmir), 3. Hatun Avcı (Mersin)

Uzun Atlama: Yasemin Zehra Börekçi (İzmir), 2. Kadriye Dilek Durmuş (İzmir), 3. Rabia Ceren Çatay (Antalya)

Gülle Atma: Emel Dereli (İzmir), 2. Pınar Akyol (Eskişehir)

Çekiç Atma: 1. Deniz Sivridemir (Ankara), 2. Hira Öztoprak (Mersin)

BÜYÜK ERKEKLER:

100m: 1. Mustafa Kemal Ay (Isparta), 2. Arif Bakır (Aydın), 3. Serkan Yıldırım (Ankara)

400m: 1. Mustafa Çinpolat (Mersin), 2. Alişan Alphan (İzmir), 3. Ömer Faruk Eken (Gaziantep)

1500m: 1. Hamza Yaşin (İstanbul), 2. Cuma Özcan (Aydın), 3. Hasan Can Akdemir (İzmir)

110m Engel: 1. Masoud Kamran (İran), 2. Ayetullah Demir (Bursa), 3. Tunay Turgut (Aydın)

Uzun Atlama: 1. Ali Çolak (Kütahya), 2. Mehmet Kaçmaz (Konya), 3. Yunus Emre Gümüş (Bursa)

Yüksek Atlama: 1. Atilla Göktuğ Taşdelen (İzmir), 2. Alperen Acet (Aydın), 3. Emir Can Karagül (Ankara)

Gülle Atma: 1. Ali Peker (İzmir), 2. Fatih Alparslan (Batman), 3. Hasan Saygı (İzmir)

Çekiç Atma: 1. Halil Yılmazer (İzmir)

200m: 1. Akın Özyürek (Bursa), 2. Arif Bakır (Aydın), 3. Orçun Durak (İzmir)

800m: 1. Bayer Ateş (Antalya), 2. Hamza Yaşin (İstanbul), 3. Yusuf Yusufoğlu (İzmir)

400m Engel: 1. Mustafa Çinpolat (Mersin), 2. Emirhan Çiftçi (Bursa), 3. Yunus Ege Altınay (İzmir)

Üç Adım Atlama: 1. Hakkı Burak Yılmaz (Bursa), 2. Ebubekir Erdoğan (Bursa), 3. Halil Oğurlu (İzmir)

Sırıkla Atlama: 1. Erdem Tilki (Adana), 2. Mustafa Berkay Gürmeriç (İstanbul), 3. Aykan Mutlu (İzmir)

Disk Atma: 1. Osman Kul (İzmir), 2. Enes Çankaya (Bursa)

Cirit Atma: 1. Emin Önçel (Mersin), 2. Muhammed Hanifi Zengin (Gaziantep), 3. Mesut Uğurlu (Gaziantep)

5000m: 1. Abdulhalik Çağıran (İstanbul),

SONUÇLAR

 

Yayın Tarihi : 12.05.2024 22:34:00
Sponsorlarımız
Bağlı Olduğumuz Kuruluşlar


Türkiyedeki en popüler spor dallarından biri olan atletizmde 2023 itibariyle yaklaşık 7 bin 400 kulüp, 341 bin lisanslı sporcu bulunmaktadır. TAF takviminde dokuz ayrı lig yarışması ve onlarca yurt dışı teması olmak üzere her yıl 200 den fazla faaliyet gerçekleştirilmektedir.



Arşiv




Bağlantılar
Tüm yayın hakları Türkiye Atletizm Federasyonu'na aittir.