Milli Atletlerimiz Yurt Dışında Yarıştılar
![Milli Atletlerimiz Yurt Dışında Yarıştılar](https://bys.taf.org.tr/MansetFotosu/3cda2bd5-6702-46c0-9929-efc5366cc728.jpg)
2024 Dünya Salon Şampiyonası, Avrupa Atletizm şampiyonası ve Paris Olimpiyat oyunları hazırlık sürdüren milli sporcularımız yurt dışı ve yurt içinde piste çıktılar. Sporcularımız ve elde ettikleri dereceleri;
Ersu Şaşma Sırıkla atlama branşında 20 Ocak tarihinde Dortmund’da Sparkassen Uluslararası Salon yarışmasında 5.72 atlayarak ikinci, 28 Ocak tarihinde ise Lodz/Polonya’da düzenlenen Orlen Cup Salon yarışmasında 5.72m derecesi ile ikinci oldu.
Arkansas'ta yapılan, Jamaika ve Amerika milli takım sporcularının da katıldığı salon yarışında milli takım sporcumuz Şilan Ayyıldız 1 mil de 4:34.79 derecesiyle ikinci olurken 2 saat sonra koştuğu 800m yarışmasında 2:05.92'lik derecesi ile sekizinci oldu.
27 Ocak tarihinde Barcelona’da düzenlenen Catalunya Meeting Salon yarışı A serisinde koşan Mehmet Çelik 3.41.56 derecesi ile dokuzuncu, B serisinde koşan Ramazan Barbaros ise 3.53.33 derecesi ile dokuzuncu oldu.