Haber


Spor Liselerimize Teşekkürler


Spor Liselerimize Teşekkürler

12 Mayıs 2024 tarihinde Kenya, Nairobi’de yapılan okullar arası dünya kros (ISF) şampiyonasında Ağrı Spor Lisesi ile Özel Van Bilim ve Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ülkemizi temsil ettiler.
24 ülkeden 188 sporcunun katıldığı Okullararası Dünya Kros (ISF) şampiyonasında erkekler 5000 metre, kızlar ise 3 bin 400 metre koştu. 
İsmail Elsin, Azad Ümre Seyitoğlu, Barış Aktaş, Emre Dursun, Berat İncekaya ve Yasin Ozan’dan oluşan Ağrı Spor Lisesi, Edibe Yağız, İran İnce, Viyan Adar, Hava Efe ve Şilan Yağız.Özel Van Bilim Ve Teknoloji Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi sporcularından oluşan Kız takımımız şampiyonayı 5’inci tamamlarken, erkeklerde ise 4’üncü olarak Dünya şampiyonasını tamamladılar. 

KIZLAR: 1. Kenya, 2. Uganda, 3. Ruanda, 4. Fas ve 5.Türkiye
ERKEKLER: 1. Kenya, 2. Uganda, 3. Fas ve 4. Türkiye
Atletizm camiası olarak Özel Van Bilim-Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ağrı Spor Lisesi Okul Müdürlerimiz, Öğretmenlerimiz, Okul Sporları Federasyon başkanımızı ve emeği geçenlere teşekkür ediyor başarılar diliyoruz.
Türkiye Atletizm Federasyonu yönetim kurulu adına Başkan Fatih Çintimar

GENEL SONUÇLAR

Yayın Tarihi : 13.05.2024 08:42:00
Sponsorlarımız
Bağlı Olduğumuz Kuruluşlar


Türkiyedeki en popüler spor dallarından biri olan atletizmde 2023 itibariyle yaklaşık 7 bin 400 kulüp, 341 bin lisanslı sporcu bulunmaktadır. TAF takviminde dokuz ayrı lig yarışması ve onlarca yurt dışı teması olmak üzere her yıl 200 den fazla faaliyet gerçekleştirilmektedir.Arşiv
Bağlantılar
Tüm yayın hakları Türkiye Atletizm Federasyonu'na aittir.