Haber


Spor Toto Türkiye Yürüyüş Şampiyonası Yarın Antalya’da yapılacak.


Spor Toto Türkiye Yürüyüş Şampiyonası Yarın Antalya’da yapılacak.

2024 Paris olimpiyatlarına kota veren Spor Toto Türkiye Yürüyüş Şampiyonası'nda 8 ülkeden 90 sporcu piste çıkacak.

Spor Toto Türkiye Yürüyüş Şampiyonası ve WA Yürüyüş Turu Bronz Level yarışması Antalya EXPO2016 Botanic Park'ta düzenlenecek.

 Yarışmada U18 Kadınlar 5km, U18 Erkekler, U20 Erkekler ve Kadınlar kategorilerinde 10km, Büyük Erkekler ve Kadınlar kategorilerinde 20km branşları yapılacak. 

Yarın sabah saat 10.00'da başlayacak olan şampiyonada; Türkiye, Çekya, İrlanda, Macaristan, Kazakistan, Ukrayna, Romanya ve Slovakya’dan 90 sporcu piste çıkacak.


BAŞKAN ÇİNTİMAR;''YÜRÜYÜŞTE OLİMPİYATLARA TAM KADRO GİTMEK İSTİYORUZ’’

TAF Başkanı Fatih Çintimar,"Dünya Atletizm Takımlar yürüyüş şampiyonası öncesi sporcularımızın performanslarını görme adına, Türkiye ve Balkan şampiyonaları bizim için iyi bir fırsat" dedi.

Başkan Çintimar,’’65 ülkeden 750 sporcunun katılımıyla 21 Nisan ayında ülkemizde gerçekleştireceğimiz Dünya şampiyonası öncesi bu iki organizasyon, sporcularımız için iyi oldu. İnşallah Dünya şampiyonası ve bu iki organizasyonda yeni kotalar gelecektir. Hedefimiz tam takım olarak 2024 Paris olimpiyatlarına gitmek,’diye konuştu.

Yayın Tarihi : 19.01.2024 15:19:00
Sponsorlarımız
Bağlı Olduğumuz Kuruluşlar


Türkiyedeki en popüler spor dallarından biri olan atletizmde 2023 itibariyle yaklaşık 7 bin 400 kulüp, 341 bin lisanslı sporcu bulunmaktadır. TAF takviminde dokuz ayrı lig yarışması ve onlarca yurt dışı teması olmak üzere her yıl 200 den fazla faaliyet gerçekleştirilmektedir.

Arşiv


Bağlantılar


Tüm yayın hakları Türkiye Atletizm Federasyonu'na aittir.