Haber


Spor Toto U18 Kulüpler Liginde Çifte Kupa ENKA'nın


Spor Toto U18 Kulüpler Liginde Çifte Kupa ENKA'nın

Spor Toto sponsorluğundaki Kulüplerarası U18 Atletizm Ligi’nin finalinde ENKA Spor Kulübü erkekler ve kızlarda lig şampiyonluğunu aldı.

Spor Toto Atletizm Ligil müsabakaları, İzmir'de yapıldı. Sıcak bir havada yapılan yarışmalarda Erkek ve kızlarda şampiyonluk kupasını Enka Spor Kulübü kazanırken iki kupanınd sahibi oldu.

İlk gün yarışmaları sonunda Fenerbahçe erkeklerde ENKA Spor Kulübünün iki puan önünde olamsına rağmen bu üstünlüğünü koruyamamadı ve Enka spor kulübünün üç puan gerisine düşerek ikincilikte kalldı. Erkeklerde ENKA Spor Kulübü 179 puan ile birinci, 176 puan ile Fenerbahçe ikinci 139 puan ile Galatasaray üçüncü oldular.

Kadınlarda ilk gün ENKA Spor Kulübü iki puan farkını daha açarak 198 puan ile şampiyonluğu elde ederken Fenerbahçe 189 puan ile ikincilikte kaldı. Üçüncülüğü ise 147 puanla Bursa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü elde ett.

Spor Toto U18 Kulüpler Liginde gel puan tablosu ektedir.

 

Kızlar

Erkekler

Yayın Tarihi : 12.07.2023 15:46:00
Sponsorlarımız
Bağlı Olduğumuz Kuruluşlar


Türkiyedeki en popüler spor dallarından biri olan atletizmde 2023 itibariyle yaklaşık 7 bin 400 kulüp, 341 bin lisanslı sporcu bulunmaktadır. TAF takviminde dokuz ayrı lig yarışması ve onlarca yurt dışı teması olmak üzere her yıl 200 den fazla faaliyet gerçekleştirilmektedir.

Arşiv


Bağlantılar


Tüm yayın hakları Türkiye Atletizm Federasyonu'na aittir.