Haber


Tebrikler Buse Savaşkan


Tebrikler Buse Savaşkan

30 Nisan 2024 tarihinde İspanya’nin Huelva kentinde gerçekleşen Meeting İberoamerikano şampiyonasında Yüksek Atlama piste çıkan Milli atletimiz Buse Savaşkan 1.90 atlayarak 1’inci oldu. 
TAF Başkanı Fatih Çintimar,’’Buse kızımız uzun bir süredir İspanya'da Ukraynalı antrenörüyle yapmış olduğu antrenmanların neticesinde, kendi gelişimini devam ettirerek 1.90 atladı. İnşallah önümüzdeki haftaki yarışmalarda bu dereceyi tekrarlayarak, olimpiyat kotası alacağına inanıyorum. Bunları da atladıktan sonra şu an ki yerini koruyarak olimpiyatta ülkemizi ve aynı zamanda, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetimizi temsil etmiş olacak.  Atletizm camiası adına ENKA spor kulübümüzü Antrenörünü, milli takım antrenörleri ile sporcumuzu tebrik ediyor ve başarılar diliyorum,’’dedi

Yayın Tarihi : 1.05.2024 20:03:00
Sponsorlarımız
Bağlı Olduğumuz Kuruluşlar


Türkiyedeki en popüler spor dallarından biri olan atletizmde 2023 itibariyle yaklaşık 7 bin 400 kulüp, 341 bin lisanslı sporcu bulunmaktadır. TAF takviminde dokuz ayrı lig yarışması ve onlarca yurt dışı teması olmak üzere her yıl 200 den fazla faaliyet gerçekleştirilmektedir.

Arşiv


Bağlantılar


Tüm yayın hakları Türkiye Atletizm Federasyonu'na aittir.