Haber


Tebrikler Muhammet Khalvandi


Tebrikler Muhammet Khalvandi

IPC Dünya Şampiyonasında Milli atletimiz Muhammet Khalvandi, cirit atmada gümüş madalya kazandı.
Kobe’de devam eden  IPC Dünya Şampiyonasında F57 kadegorisi cirit atmada  piste çıkan milli atletimiz Muhammed Khalvandi, 49.80’lik atışı ile  gümüş madalya kazanarak 2’inci oldu. 
Yarışmada 1. Cicero Valdiran Lıns Nobre 50.18 (Brezilya), 2. Muhammet Khalvandi 49.80 (Türkiye), 3. Amanolah Papi 49.61 (İran)
Öte yandan milli takım kurmayları yarış sonunda itirazda bulundular. Muhammet Khalvandi’nin 2’inci hakkında yaptığı atışın faul olmadığı yönünde yapılan itiraz yarın değerlendirilecek. Teknik kadromuz atışın faul olmadığı ve derecenin daha iyi olduğunu bu nedenle itiraz ettiklerini belirttiler. Yapılan itirazın kararı yarın açıklanacak. Bugünkü sonuçlara göre Muhammet Khalvandi gümüş madalya kazanmış oldu.
Türkiye Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu ve Atletizm camiamız adına milli takım antrenörlerimizi ve PARA milli sporcumuz Muhammet Khalvandi’yi tebrik ediyoruz.
Başkan Fatih Çintimar

Yayın Tarihi : 18.05.2024 17:10:00
Sponsorlarımız
Bağlı Olduğumuz Kuruluşlar


Türkiyedeki en popüler spor dallarından biri olan atletizmde 2023 itibariyle yaklaşık 7 bin 400 kulüp, 341 bin lisanslı sporcu bulunmaktadır. TAF takviminde dokuz ayrı lig yarışması ve onlarca yurt dışı teması olmak üzere her yıl 200 den fazla faaliyet gerçekleştirilmektedir.

Arşiv


Bağlantılar


Tüm yayın hakları Türkiye Atletizm Federasyonu'na aittir.