Haber


Türk sporuna büyük destek


Türk sporuna büyük destek

Dünyanın en önemli motor sporları organizasyonu Formula 1 yarışlarının yapıldığı İntercity İstanbul Park’ın işletmecisi İntercity ile Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindeki 25 Spor Federasyonu arasında Araç Sponsorluğu Anlaşması imzalandı.
Intercity İstanbul Park’ta düzenlenen imza törenine Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Federasyonları Daire Başkanı Erbil Yiğitbaş, İntercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak ile ilgili federasyonların başkan ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Sponsurluk anlaşması imza töreninde konuşan İntercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, Türk sporuna ve sporcusuna 11 yıldır destek vermeye çalıştıklarını belirterek, “Şimdi bu sponsorlukları genişleterek 25 ayrı federasyonla araç sponsorluğu anlaşması imzalamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Federasyonlarımızla imzaladığımız anlaşmanın da Türk sporu için çok kıymetli olduğunu düşünüyoruz. Türk sporunu ve sporcusunu desteklemeye her zaman devam edeceğiz.” dedi.
TAF Başkanı Fatih Çintimar, ‘’ Türk sporcu adına İntercity Yönetim Kurulu Başkanı sayın Vural Ak’a teşekkür ediyoruz. Şuan 25 federasyonumuza yapmış oldukları katkı gerçekten çok önemli. Burada olmaktan mutluyuz.İnşallah Vural beyinde söylediği gibi, bu katkıların artarak devam edeceğini düşünüyorum. Tekrar kendilerine çok teşekkür ediyorum,’’dedi
Sponsorluk anlaşması imzalanan federasyonlar arasında Türkiye Atıcılık Federasyonu, Türkiye Atletizm Federasyonu, Türkiye Badminton Federasyonu, Türkiye Binicilik Federasyonu, Türkiye Bisiklet Federasyonu, Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu, Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu, Türkiye Buz Pateni Federasyonu, Türkiye Cimnastik Federasyonu, Türkiye E-Spor Federasyonu, Türkiye Geleneksel Türk Okçuluk Federasyonu, Türkiye Hentbol Federasyonu, Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu, Türkiye Hokey Federasyonu, Türkiye Judo Federasyonu, Türkiye Kano Federasyonu, Türkiye Kürek Federasyonu, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu, Türkiye Modern Pentatlon Federasyonu, Türkiye Ragbi Federasyonu, Türkiye Satranç Federasyonu, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu, Türkiye Sutopu Federasyonu, Türkiye Triatlon Federasyonu ve Türkiye Yelken Federasyonu bulunuyor.

Yayın Tarihi : 14.02.2024 11:55:00
Sponsorlarımız
Bağlı Olduğumuz Kuruluşlar


Türkiyedeki en popüler spor dallarından biri olan atletizmde 2023 itibariyle yaklaşık 7 bin 400 kulüp, 341 bin lisanslı sporcu bulunmaktadır. TAF takviminde dokuz ayrı lig yarışması ve onlarca yurt dışı teması olmak üzere her yıl 200 den fazla faaliyet gerçekleştirilmektedir.

Arşiv


Bağlantılar


Tüm yayın hakları Türkiye Atletizm Federasyonu'na aittir.