Haber


Turkcell U14 Türkiye salon atletizm Şampiyonası açılış töreniyle başladı.


Turkcell U14 Türkiye salon atletizm Şampiyonası açılış töreniyle başladı.

27/28 Ocak 2024 tarihleri arasında Bursa’da başlayan şampiyonanın açılış töreni yapıldı.
Sabah seansıyla başlayan şampiyonaya 58 ilden gelen 986 sporcu 18 farklı branşta piste çıkacak. Şampiyonanın açılışına  Bursa Gençlik ve Spor il müdürü  Rahmi Aksoy, TAF Başkanı Fatih Çintimar, As başkan Arif Alpkılıç, MHK Başkanı Halil Oğuz ve illerden gelen atrenörler, kulüp temsilcileri ve sporcular katıldı.
Açılışta bir konuşma yapan TAF Başkanı Fatih Çintimar, ‘’bu rekor katılım için tüm illerimize, antrenörlerimize, kulüplerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bugün burada tarihi bir katılımı görmekten çok mutluyuz. Sporcularımızdan rica ediyorum, sizleri büyük fedakarlıklarla bu şampiyonaya getiren hocalarınız ve görev alan tüm hakemlerimizi alkışlayalım. Geleceğin sporcuları buralardan yetişecek. Emek veren tüm kulüplerimizi tebrik ediyorum. Türk atletizminin geleceği olan sizlere bu şampiyonada başarılar diliyorum,’’dedi

Yayın Tarihi : 27.01.2024 14:24:00
Sponsorlarımız
Bağlı Olduğumuz Kuruluşlar


Türkiyedeki en popüler spor dallarından biri olan atletizmde 2023 itibariyle yaklaşık 7 bin 400 kulüp, 341 bin lisanslı sporcu bulunmaktadır. TAF takviminde dokuz ayrı lig yarışması ve onlarca yurt dışı teması olmak üzere her yıl 200 den fazla faaliyet gerçekleştirilmektedir.

Arşiv


Bağlantılar


Tüm yayın hakları Türkiye Atletizm Federasyonu'na aittir.