Haber


Türkiye'nin En Güçlüsü Final Yarışması


Türkiye'nin En Güçlüsü Final Yarışması

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 2023 yılı faaliyet programında yer alan ve proje kapsamlı düzenlenecek olan “Türkiye’nin En Güçlüsü” şampiyonası temel amacı, öğrencilere spor yapma, yarışma ve rekabet duygusunun geliştirilmesi ile birlikte Olimpizm düşüncesi içerisinde vücut, zihin ve ruh niteliklerini dengeli bir şekilde birleştirerek, zarar verici alışkanlıklar ve hareketsiz yaşam ortamından uzaklaşmaları ve sağlıklı bir yaşam sürmelerine destek olmaktır.

 Bu amaçla fiziksel sportif etkinliklerin kültür ve eğitimle kaynaştırılarak mücadeleden zevk alma, üstün örneklerin eğitici değerini çıkarma ve genel ahlak kurallarına saygı gösterme temellerinde, onlara hayatın yolunu açmak ve spor yapmalarını teşvik etmek için Türkiye’nin En Güçlüsü Şampiyonası; Türkiye Atletizm Federasyonu ve destekçisi kurum ve firmaların katkıları ile aşağıda yazılı statü doğrultusunda yapılacaktır. 

En Hızlı Koşan Yarışı, En Uzun Atlayan yarışı ve En Uzun Atan yarışmalarından oluşan Türkiye'nin En Güçlüleri finali 11 kasım tarihinde Ankara'da yapılacaktır. Ankara'da yapılacak olan finale 31 ilimizden 12-15 yaş guruplarından 100 kız 103 erkek toplam 203 sporcu katılacaktır.

 

Yarışma programı

Yayın Tarihi : 9.11.2023 15:39:00
Sponsorlarımız
Bağlı Olduğumuz Kuruluşlar


Türkiyedeki en popüler spor dallarından biri olan atletizmde 2023 itibariyle yaklaşık 7 bin 400 kulüp, 341 bin lisanslı sporcu bulunmaktadır. TAF takviminde dokuz ayrı lig yarışması ve onlarca yurt dışı teması olmak üzere her yıl 200 den fazla faaliyet gerçekleştirilmektedir.Arşiv
Bağlantılar
Tüm yayın hakları Türkiye Atletizm Federasyonu'na aittir.