Haber


U16 ve U18 Türkiye Şampiyonası İzmir’de sona erdi


U16 ve U18 Türkiye Şampiyonası İzmir’de sona erdi

1-2 Temmuz 2024 tarihleri arasında İzmir’de yapılan U16 ve U18 Türkiye Şampiyonası sona erdi.
U16 ve U18 Türkiye Şampiyonasında kürsüye çıkanlar belli oldu.
U16 KIZLAR:
100m: 1. İrem Yıldırım 12.22 (İzmir), 2. Nisa Nur Özdoğan 12.58 (Balıkesir), 3. İremsu Tezcan 12.81 (Kayseri)
100m Engel: 1. Öykü Ceylin Tekdal 14.15 (Aydın), 2. İrem Önal 14.18 (İstanbul), 3. Tuğba Yanılmaz 14.34 (Bursa)
200m: 1. İrem Yıldırım 25.24 (İzmir), 2. Elif Bayar 25.88 (Antalya), 3. Cemre Aksu 26.41 (Kayseri)
300m: 1. Elif Bayar 41.10 (Antalya), 2. NeşeNur Uçan 42.15 (Sakarya), 3. Fatma Nur Aka 42.35 (Antalya)
300m Engel: 1. Fatma Nur Aka 44.92 (Antalya), 2. Ebrar Akgün 45.02 (Kayseri), 3. Neşe Nur Uçan 45.20 (Sakarya)
800m: 1. Elif Beyza Kökçüoğlu 2:12.06 (Isparta), 2. Ayten Yobaş 2:13.92 (Van), 3. Kudret Demirel 2:16.94 (Eskişehir)
1500m: 1. Ayten Yobaş 4:37.14 (Van), 2. Semanur Yazgan 4:44.72 (Erzurum), 3. Funda Erçil 4:46.10 (Erzurum)
3000m Yürüyüş: 1. İkra Sena Kılınç 15:37.92 (Adıyaman), 2. Esmanur Yılmaz 16:11.47 (Gaziantep), 3. Bilge Demirel 16:16.92 (Muş)
Triatlon: 1. Ecrin Nurdane Bozdoğan 1467p (Osmaniye), 2. Zeynep Naz Genç 1303p (Kocaeli), 3. Nihal Yağcıoğlu 1162p (Kayseri)
Üç Adım Atlama: 1. Eylül Dönmez 12.57m (Tekirdağ), 2. Fatma Gündüz 11.54m (Kayseri), 3. Eslem Yüsra Yüksel 11.18m (Kayseri)
Uzun Atlama: 1. Eylül Dönmez 5.80m (Tekirdağ), 2. Ceylin Aktaş 5.44m (İzmir), 3. Zeynep İleri 5.37m (Bursa)
Yüksek Atlama: 1. Ece Duru Kaymaz 1.60m (İstanbul), 2. İremsu Zeybek 1.54m (Aydın), 3. Ela Çolak 1.52m (Adana)
Sırıkla Atlama: 1. Eda Nur Çoban 2.80m (Adana), 2. Erva Cansu Mercan 2.60m (Sakarya), 3. Yağmur Tanrıverdi 2.60m (Kocaeli)
Disk Atma: 1. Nazlı Göktaş 38.73m (Mersin), 2. Eylül Döndü Güzel 38.54m (İzmir), 3. Emine Nur Bektaş 35.90m (Yozgat)
Cirit Atma: 1. Simanur Bilgili 52.18m (Gaziante), 2. Ezgi Gözlükaya 50.14m (Denizli), 3. Emine Nur Bektaş 45.81m (Yozgat)
Çekiç Atma: 1. Esila Şen 52.45m (Ankara), 2. Nisa Nehir Delioğlan 51.93m (Ankara), 3. Beritan Ürek 45.63m (Mersin)
Gülle Atma: 1. Nidanur Tarhan 14.81m (Mersin),2. Nisa Pekyürek 12.63m (Yozgat), 3. Irmak Güven 10.46m (İzmir)
4x100m: 1. 49.68 (Balıkesir) Zülal Gültepe, Feyza Işık, Elvin Zeynep Karabulut, Nisa Nur Özdoğan. 
2. 49.92 (Kayseri) Dilşat Yaren Turan, Ebrar Akgün, Cemre Aksu, İremsu Tezcan. 
3. 51.02 (Antalya) Berrak Defne Tin, Selen Çalışkan, Lara Gençer, Elif Bayar
U16 ERKEKLER:
100m: 1. Adem Yıldırım 11.15 (İzmir), 2. Uğurkan Kol 11.18 (İstanbul), 3. Cihan Kaan Talo 11.50 (Bursa)
100m Engel: 1. Yunus Emre Civelek 13.34 (Sakarya), 2. Emre Basut 13.46 (Kayseri), 3. Yiğit Işık 13.83 (Mersin)
200m: 1. Adem Yıldırım 22.80 (İzmir), 2. Metehan Şahin 23.09 (Kayseri), 3. Uğurkan Kol 23.40 (İstanbul)
300m: 1. Metehan Şahin 36.72 (Kayseri), 2. Ömer Yıldırak 37.18 (Antalya), 3. Abdullah Bilgin 37.45 (Ankara)
300m Engel: 1. Emre Basut 39.97 (Kayseri), 2. Mert Meriç 41.24 (Bursa), 3. Muhammet Aslan Özdemir 41.32 (Kayseri)
800m: 1. Doruk Saldamlı 1:57.58 (Balıkesir), 2. Ali Karabacak 1:59.26 (Antalya), 2. Semih Sefa Armutcu 2:00.10 (Karaman)
1500m: 1. Eyyüp Can Aras 4:11.90 (Erzurum), 2. Semih Sefa Armutcu 4:12.97 (Karaman), 3. Ahmet Yılmaz 4:14.68 (Gaziantep)
3000m Yürüyüş: 1. Muhammet Miraç Şahin 13:54.19 (Kayseri), 2. Mehmet Aslan 14:12.36 (Diyarbakır), 3. Furkan Yaman 14.20.12 (Karaman)
Uzun Atlama: 1. Mert Meriç 6.45m (Bursa), 2. Timur Er 6.41m (Osmaniye), 3. Ayberk Cesur 6.20m (Bursa)
Üç Adım Atlama: 1. Hüseyin Ege Arslan 13.45m (Çanakkale), 2. Emir Ali Cengiz Oğuz 13.33m (Edirne), 3. Eymen Yalçın 13.17m (Kırıkkale)
Yüksek Atlama: 1. Ahmet Çelik 1.84m (Bursa), 2. Emir Yılmaz 1.80m (Sivas), 3. Yaşar Dökme 1.74m (Karaman)
Sırıkla Atlama: 1. Berat Uçuk 3.60m (Adana), 2. Yusuf Emre Özdemir 3.40m (İzmir), 3. Efe Ali Özbek 3.20m (Adana)
Disk Atma: 1. Yiğit Can Fayza 51.88m (Adana), 2. Eren Kanatlı 47.02m (İzmir), 3. Derda Burak Güleşci 46.90m (Kocaeli)
Cirit Atma: 1. İsa Tuğay 57.07m (Eskişehir), 2. Fatih Mert Özçelik 55.27m (Bursa), 3. Emirhan Kanar 51.18m (Antalya)
Gülle Atma: 1. Derda Burak Güleşci 16.20m (Kocaeli), 2. Muhammed Utku Bozdemir 15.11m (İstanbul), 3. Servan Acar 15.09 (Batman)
Çekiç Atma: 1. Cengiz Kerem Gökçe 62.24m (Bursa), 2. Eren Kanatlı 59.08m (İzmir), 3. Yusuf Akın Kumsar 57.56m (İstanbul)
Triatlon: 1. Mehmet Akif Çinaz 1970p (Amasya), 2. Bedirhan Gümüş 1868p ((Bursa), 3. Haşim Lavent 1777p ((Mersin) 
4x100m: 1. 45.48 (Kayseri) Arda Yiğit Ardıçlık, Emre Basut, Muhammet Aslan Özdemir, Metehan Şahin. 
2. 46.29 (Samsun) Anıl Safi Aktürk, Rüzgar Deniz, Eray Özmen, Görkem Ulkatan. 
3. 46.31 (Antalya) Emirhan Kanar, Yağız Efe Şahin, Ali Karabacak, Ömer Yıldırak
U18 KADINLAR:
100m: 1. Ekin Yurttaş 12.44 (Kocaeli), 2. Reyhan Taşdelen 12.50 (Samsun), 3. Ada Gürkan 12.71 (İzmir)
100m Engel: 1. Buse Apay 14.56 (Tokat), Reyhan Hasan 14.83 (Bursa), 3. Hamide Tünç 15.57 (Mersin)
200m: 1. Reyhan Taşdelen 25.54 (Samsun), 2. Selda Dönmez 25.98 (Antalya), 3. Ada Gürkan 26.04 (İzmir)
400m: 1. Duru İklim Kadanalı 56.95 (Sakarya), 2. İlkim Altınbulak 57.70 (İzmir), 3. Beyzanur Çelikhası 58.73 (İstanbul)
400m Engel: 1. İlkim Altunbulak 1:01.93 (İzmir), 2. Duru İklim Kadanalı 1:03.48 (Sakarya), 3. Berfin Babat 1:05.83 (Bursa)
800m: 1. Zeynep Özkara 2:04.69 (Eskişehir), 2. Menevşe Sönmezoğlu 2:19.67 (Gaziantep), 3. İlayda Güneş 2:20.03 (Konya)
1500m: 1. Esra Durmuş 4:28.04 (İstanbul), 2. Ceyda Melek Pınar 4:37.20 (Isparta), 3. Fatma Nur Karakaya 4: 42.08 (Kayseri)
2000m Engel: 1. Elif Akçiçek 6:46.66 (Muş), 2. Elif Naz Köseoğlu 7:06.04 (Eskişehir), 3. Aleyna Turhan 7:45.43 (İzmir)
3000m: 1. Döndü Kübra Boyraz 10:05.94 (Kayseri), 2. Elanur Şen 10: 10.21 (Kayseri), 3. Ceyda Melek Pınar 10: 18.65 (Isparta)
5000m Yürüyüş: 1. Şerife Berra Güven 25:17.40 (Gaziantep), 2. İpek Özkavlak 26:10.53 (İstanbul), 3. Hatice Durkaç 26:17.16 (Gaziantep)
Pentatlon: 1. Tuana Akgün 2535p (Aydın), 2. İklim Aslan 2487p (Balıkesir), 3. Fatma Sağlık 1810p (Adana)
Üç Adım Atlama: 1. Esmanur Birdel 12.33m (Bursa), 2. Hira Nur Akburak 11.85m (Kayseri), 3. Yaren Çevik 11.68m (Adana)
Uzun Atlama: 1. Ceylin Naz Pınar 5.48m (İzmir), 2. Şeymanur Cengiz 5.42m (Eskişehir), 3. Zeynep Akın 5.35 (İzmir)
Yüksek Atlama: 1. Özgü Çolak 1.64m (Trabzon), 2. Şevval Barış 1.61m (Sakarya), 3. Gamze Nur Birimşeli 1.61m (Mersin)
Sırıkla Atlama: 1. Azra Akyüz 3.55m (Adana), 2. Sudenaz Ünlübal 3.40m (Adana), 3. Ece Sert 3.20m (Adana)
Disk Atma: 1. Ecrin Kanık 34.55m (İzmir), 2. Aylin Karbektaş 33.35m (Giresun), 3. Ahsen Cebeci 33.20m (Trabzon)
Cirit Atma: 1. Nisanur Akdoğan 47.13m (İstanbul), 2. Rabiya Çiçek 47.00m (Mersin), 3. Aslı Baran 41.31m (Sakarya)
Gülle Atma: 1. Özlem Özcan 15.86m (Eskişehir), 2. Serin Korucu 14.96m (İzmir), 3. Esma Saniye Satılmış 12.14m (Trabzon)
Çekiç Atma: 1. Nisa Nur Özdemir 53.01m (Bursa), 2. Fatmanur Bayramoğlu 51.71m (Mersin), 3. Rabia Naz Göçer 51.20m (Mersin)
U18 ERKEKLER:
100m: 1. Ömer Çağrı Aktan 11.09 (Eskişehir), 2. Arda Ekel 11.15 (İzmir), 3. Çağrı Akkan 11.17 (Adana)
110m Engel: 1. Koray Uygun 14.01 (Aydın), 2. Velat Bulut 14.63 (Antalya), 3. Muhammet Emin Koparan 14.70 (Bursa)
200m: 1. Ali Sammi Hassan 21.71 (Katar), 2. Baturalp Bostan 22.14 (Aydın), 3. Ömer Çağrı Aktan 22.31 (Antalya)
400m: 1. Mohamed Swakar 48.08 (Katar), 2. Adam Ahmat 49.53 (Katar), 3. Kerem Endamlı 50.12 (Sakarya)
400m Engel: 1. Kerem Endamlı 53.56 (Sakarya), 2. Oğuzhan Zeki Yeşilobalıgil 54.38 (Konya), 3. Arafat Karaman 54.42 (İzmir)
800m: 1. Muhammed Enes Yalçın 1:55.71 (İstanbul), 2. Abdulbaki Aksöz 1:56.57 (İstanbul), 3. Ömer Hamza Yalçın 1:57.19 (İstanbul)
1500m: 1. Ömer Hamza Yalçın 4:07.47 (İstanbul), 2. Muhammed Enes Yalçın 4:07.85 (İstanbul), 3. Halil Yakar 4:08.20 (Denizli)
2000m Engel: 1. Abdulbaki Aksöz 6:01.77 (İstanbul), 2. Baran Koçlardan 6:07.63 (Muş), 3. Ayhan Kaya 6:14.12 (Van)
3000m: 1. Furkan Kanlı 8:37.09 (Gaziantep), 2. Muhammet Can Yeşilyurt 8:51.70 (Kars), 3. Polat Aydın 8:51.70 (Kars)
5000m Yürüyüş: 1. Furkan Yaran 22:43.85 (Van), 2. Serdar Yalçın 23:14.35 (Malatya), 3. Ensar Bilir 23:49.49 (Van)
Heptatlon: 1. Mustafa Görkem Ceylan 3398p (Denizli), 2. Muhammed Özgür Kabaca 33.77p (Kırıkkale), 3. Zafer Özkan 3187p (Denizli)
Üç Adım Atlama: 1. Baran Deniz Akbaş 14.36m (Adana), 2. Deniz Kandöker 13.90m (Kayseri), 3. Mahir İçli 13.50m (Erzincan)
Uzun Atlama: 1. Baran Deniz Akbaş 6.88m (Adana), 2. Mehmet Serbest 6.86m (Çanakkale), 3. Ali Efe Özer 6.70m (Balıkesir)
Yüksek Atlama: Görkem Arıkan 1.91m (Karaman), 2. Kasım Rüstem Gül 1.87m (KKTC), 3. Ömer Lermi 1.84m (Trabzon)
Sırıkla Atlama: 1. Berke Aybarcan 4.00m (Adana), 2. Kuzey Kaplan 3.90m (İzmir), 3. Yiğit Bozkuş 3.80m (İzmir)
Gülle Atma:1. Kerem Akyıldız 16.63m (İstanbul), 2. Abdulkerim Akdaş 16.51m (Bilecik), 3. Fetullah Gök 15.17m (İstanbul)
Çekiç Atma: Yusuf İslam Akyüz 58.27m (Bursa), 2. Emirhan Ilıkçay 57.92m (Tokat), 3. Ege Aşur 54.29m (İzmir)
Cirit Atma: 1. Hasan Özdemir 59.64m (Gaziantep), 2. Abdulkerim Akdaş 58.46m (Bileçik), 3. Hüseyin Arda İçköprü 53.75m (Sakarya)
Disk Atma: 1.Yusuf Gani Yıldırım 47.77m (Tokat), 2. Umut Erden 44.21m (Bursa), 3. Yasin Özdemir 43.72m (Batman)

SONUÇLAR

U16 Kızzlar

U16 Erkekler

U18 Kadınlar

U18 Erkekler

fFOTO GALERİ

Yayın Tarihi : 3.07.2024 18:28:00
Sponsorlarımız
Bağlı Olduğumuz Kuruluşlar


Türkiyedeki en popüler spor dallarından biri olan atletizmde 2023 itibariyle yaklaşık 7 bin 400 kulüp, 341 bin lisanslı sporcu bulunmaktadır. TAF takviminde dokuz ayrı lig yarışması ve onlarca yurt dışı teması olmak üzere her yıl 200 den fazla faaliyet gerçekleştirilmektedir.

Arşiv


Bağlantılar


Tüm yayın hakları Türkiye Atletizm Federasyonu'na aittir.