Ana Sayfa > Başkanımız

Başkanımız

Başkanımız

Başkan Fatih Çintimar


 21 Aralık 1969 Erzurum doğumlu olan Çintimar, 1984-2002 yılları arasında aktif olarak atletizm yaptı. Erzurum PTT’de başlayan spor yaşamında milli takım formasını 103 kez giydi. Kros ve yol koşularında başarılı sonuçlar alan Çintimar, Avrasya Maratonu’nda kısa yarış (10 kilometre), Trabzon Yarı Maratonu, Türkiye Kros Şampiyonası gibi yarışmalarda birincilikler elde etti.
1996’da Atatürk Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü “Sporda Yönetim ve Organizasyon” dalında ihtisas yapan Çintimar, aynı bölümde 2003 yılına kadar öğretim görevlisi olarak çalıştı. 2003 yılında Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü olan Fatih Çintimar, 30 Temmuz 2011’de Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu başkanı seçildi.
Çintimar, Erzurum’daki ilk müdürlüğü görevi sırasında 2011 Universiade Kış Oyunları’nın hazırlık komitesinde yer alarak altı yıl boyunca organizasyonun tüm kademelerinde bulundu. 2013’te Mersin’deki Akdeniz Oyunları’nın genel koordinatör yardımcılığını da üstlenen Fatih Çintimar, aynı yıl 28 Eylül’de yapılan olağanüstü kongrede sporcu olarak yıllarını verdiği atletizme federasyon başkanı olarak seçildi. Fatih Çintimar, halen Balkan Atletizm Federasyonları Birliği (ABAF) başkan yardımcılığı ile Avrupa Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği göreviyle birlikte İslam Ülkeleri Atletizm Birliği Kurucu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.
Çintimar’ın İnci Dolu Dağlar ve İpek Yolu’ndan Olimpiyata adlı iki basılı eseri bulunmaktadır.

Sponsorlarımız
Bağlı Olduğumuz Kuruluşlar