Atletizm Federasyonu’ nun 2015 yılı faaliyet takviminde yer alan Turkcell Süper Lig’in Birinci Kademesi 23-24 Mayıs 2015  tarihlerinde Mersin’de yapıldı.  Kadınlarda geçen yılın şampiyonu Fenerbahçe, ENKA’ya 11 puan fark atarken, erkeklerde ise ENKA Fenerbahçe’nin 4 puan önünde 1. kademeyi tamamladı. 

Büyük çekişmelere sahne olan ve erkek ve bayanlarda 8’er takımın yer aldığı Süper Lig 1.Kademe müsabakasında  iki Türkiye Rekoru kırılırken müsabakalar sonucunda kadınlarda Fenerbahçe Spor Kulübü 150 puanla, erkeklerde ise ENKA Spor Kulübü 151 birinci oldu.

Bayanlarda ENKA Spor Kulübü 139 puanla ikinci, Bursa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü 103 puanla üçüncü oldu.

Erkeklerde Fenerbahçe Spor Kulübü 147 puanla ikinci, Galatasaray Spor Kulübü 102 puanla üçüncü oldu.

Yarışmalarda Enka spor kulübünde Tarık Langat Akdağ 3000m. engelde 8:21.66 derece ile Olimpiyat Barajını, sırıkla atlamada Fenerbahçe Spor Kulübünden Demet Parlak 4.15 cm. ile Gençler Türkiye Rekoru kırarken,  üç adım atlama da ENKA Spor Kulübünden Şeref Osmanoğlu 16.70 cm. atlayarak Yeni Türkiye Rekorunun sahibi oldu.

Yine Fenerbahçe spor kulübünden Emel Dereli gülle atmada 18.03 cm. atarak olimpiyat barajını, çirit atmada Beşiktaş’tan Azize Altın Avrupa Gençler barajını geçme başarısını göstermişlerdir.

Müsabakaları Spor Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya’da izlediler.

 

 

 

Kadınlar Sonuçlarını Görüntülemek İçin Tıklayınız

Erkekler Sonuçlarını Görüntülemek İçin Tıklayınız