Türkiye’nin 2023’ün Mart ayında düzenleyeceği Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nın Darülaceze’deki tanıtım etkinliğinde iş ve spor dünyasının önemli isimleri bir araya geldi. Şampiyona elçilerinin de yer aldığı etkinliğin sonunda Darülaceze sakinleriyle sembolik bir fidan dikimi yapıldı.

Ataköy Atletizm Salonu’nda önümüzdeki yıl 2-5 Mart tarihlerinde gerçekleşecek İstanbul 2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’na yedi ay kala, organizasyonun üçüncü büyük tanıtım toplantısı Darülaceze çatısı altında gerçekleşti. 120 yılı aşkın geçmişe sahip köklü bir hayır kurumu olan Darülaceze ile sosyal sorumluluk kapsamında bir araya gelen İstanbul 2023’ün şampiyona elçileri, kurum çalışanları ve sakinleriyle birlikte şampiyonanın da sembolü olan defne fidanı dikimi yaptı.

Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci’nin konuşmasıyla açılan etkinliğin ilk bölümünde ev sahibi kurumun tarihçesi ve çalışmalarına ayrılırken, ikinci bölüm İstanbul 2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nın tanıtımı yapıldı. Şampiyona kimliğinin detaylandırıldığı toplantı, misyon elçisi olan sporculardan üçü; Şilan Ayyıldız, Berke Akçam ve Tuğba Danışmaz’ın çevre bilincini güçlendirmek için üstlendikleri tematik vurgularıyla sona erdi. Milli atletler, üstlendikleri “temiz hava”, “sürdürülebilir su kaynakları” ve ileri dönüşüm” misyonlarını konuklarla paylaştı.

İstanbul Ticaret Odası’nın da katkı verdiği etkinliğe ev sahibi olarak Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci’nin yanı sıra TAF Başkanı Fatih Çintimar, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü İlker Öztürk, Spor İstanbul Genel Müdürü Renay Onur, TSYD Başkanı Oğuz Tongsir, kulüp temsilcileri, iş insanları ve basın temsilcileri katıldı.

Toplantının sonunda TAF Başkanı Çintimar, organizasyon için gösterdiği katkılardan dolayı aynı zamanda Darülaceze yönetiminde de bulunan TAF Yönetim Kurulu üyesi Fuat Kulaçoğlu’na bir plaket vererek teşekkür etti.