Ekim ayınını ilk haftasında kutlanan Dünya Çocuk Günü’nde düzenlenen 3. Başakşehir Çocuk Maratonu, büyük bir coşkuyla yapıldı.

İstanbul’da Avrupa Yakası’nda çocuklara yönelik en büyük spor etkinliği olan 3. Başakşehir Çocuk Maratonu, 2 Ekim Pazar günü Atatürk Olimpiyat Stadı’nın atletizm pistinde yapıldı.

0-13 yaş grubunda Başakşehir’de ikamet eden çocukların katılım gösterdiği ve festival havasında geçen etkinlikte 4000’den fazla çocuk yer aldı. Türkiye Atletizm Federasyonu’nun da destek verdiği etkinlikte sadece 900 metrelik çocuk maratonu değil, ayrıca Çocuk Atletizmi programının tanıtım içeren modülleri de uygulandı.

Kazanıp kaybetmenin önemli olmadığı, her çocuğun bitiş çizgisinde “Hoşgeldin Şampiyon” diyerek karşılandığı çocuk maratonunda 0-7 yaş grupları anne ve babalarıyla birlikte 300 metrede, 8-13 yaş grupları ise bireysel olarak 900 metrede yarışmaya katılım sağlamışlardır.

4000 çocuğun yanısıra binlerce velinin katılım gösterdiği maratonun sonunda kapanış seremonisinde TAF Başkan Vekili Yasin Taş, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartaloğlu’na Türkiye Atletizm Federasyonu adına yaptıkları bu etkinlikten dolayı, TAF’ın bu sezona özel hazırlanan 100. Yıl Plaketi’nden hediye etti.